Laureat rankingu Gazele Biznesu

Plik PDF do pobrania

 

Spółka EkoEnergia Polska to rodzinna firma utworzona w 2013 r. przez Łukasza Dziedzica w odpowiedzi na wzrost popytu na technologie solarne, wywołanego dotacjami z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. — Pasja do odnawialnych źródeł energii, determinacja wszystkich pracowników i współpracowników do rozwijania biznesu i odpowiedź na aktualne zapotrzebowanie rynku OZE spowodowały dynamiczny rozwój firmy — zapewnia Łukasz Dziedzic, prezes firmy. Początkowo EkoEnergia Polska koncentrowała się na sprzedaży i montażu systemów solarnych, ale spółka szybko dostrzegła potencjał pomp ciepła oraz instalacji fotowoltaicznych, o które poszerzyła usługi. Z czasem dodała kompleksową termomodernizację budynków. — Punktem zwrotnym była zmiana uwarunkowań prawnych związanych z funkcjonowaniem instalacji fotowoltaicznych i przyłączaniem ich do sieci (2015 r.) oraz dotacje na odnawialne źródła energii, powodujące wzrost zamówień i wygranych przetargów.

Bardzo ważny w rozwoju był też rok 2017, kiedy spółka przygotowała kilkanaście projektów dotyczących odnawialnych źródeł energii, które zostały zrealizowane w 2018 r. — wspomina Łukasz Dziedzic. Działania firmy obejmowały początkowo tylko województwo świętokrzyskie i stopniowo powiększały się o kolejne regiony. Od 2016 r. EkoEnergia Polska działa już w całym kraju. Ponadto przedstawiciele zarządu spółki od 2016 r. uczestniczą w misjach gospodarczych, by móc rozpocząć eksport jej usług już w 2020 r. Firma buduje nowoczesne centrum odnawialnych źródeł energii w Kielcach, które stanie się również zapleczem do prezentacji rozwiązań OZE. EkoEnergia Polska realizuje także wdrożenie kompleksowej i innowacyjnej obsługi farm fotowoltaicznych z wykorzystaniem dronów i nowoczesnych technologii cyfrowych. Opracowuje i przygotowuje do realizacji także projekty farm fotowoltaicznych o sumarycznej mocy 300 MW.

 

 

Zadzwoń: 500 010 119
?

Zadbaj o oddech dla Twojej Rodziny

Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego i mieszkaniowego oraz przedsiębiorców w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE- działania ograniczające emisję zanieczyszczeń wspierane ze środków zarządzanych przez NFOŚiGW, uruchamia w Kielcach od dnia 16.09.2018r Krajowy Pakiet „Czyste Powietrze".

Dofinansowania